Stroje do tańca towarzyskiego

Kategorie produktów

Wyświetlanie 1–24 z 93 wyników

Stroje do tańca towarzyskiego

Stroje do tańca towarzyskiego dzielą się na latynoamerykańskie i standardowe. Oprócz walorów wizualnych, musi to być przede wszystkim wygodna odzież.
Pięć tańców programu latynoamerykańskiego – to płonąca samba, wesoła cha-cha, romantyczna rumba, beztroski, radosny jive i hipnotyzujące paso-doble. Każdy z tych tańców ma swój niepowtarzalny charakter. I zadaniem stroju tanecznego do latino jest odtworzyć ten charakter przed widzami. Damski strój do samby, cha-chy, jiva może być z falbankami, frędzlami, rozcięciami. Taki strój ładnie pracuje, dodaje amplitudy każdemu ruchowi, podkreśla radosną energię tańca. Strój do rumby ma być lejący się, elastyczny, podkreślający atuty figury. Może mieć rozcięcia, żeby pięknie eksponować nogi. Strój do paso-doble ma być podobny do płaszcza toreadora, być zwiewny, nieco dłuższy.
Stroje męskie do tańca latino mają spodnie z materiału, zawierającego elastyczne dodatki i nie krępujące ruchów. Góra może być dopasowana z rozcięciami i dekoltem, może być z wycięciem w kształcie litery „V” .
Program standardowy to walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep.
Sukienki i spódnice są długie lub długość ¾, w talii są dopasowane, dół jest rozkloszowany . Mogą mieć rozcięcia. Konstrukcja nie powinna krępować ruchów i powinna dawać możliwość zrobić długi krok. Góra jest dopasowana, częściej z rękawem – może być krótki, ¾, lub długi. Ładnie wygląda szeroki rękaw, złapany w nadgarstku ściągaczem.
Męskie spodnie do standardu są szersze od łaciny, mogą mieć lampasy. Góra- body z długim rękawem z golfem lub koszulka polo. Może być w postaci dopasowanej koszuli lub golfu, z obcisłymi rękawami, żeby ładnie podkreślić ramę tancerza.
Strój do tańca towarzyskiego niezależnie od charakteru jest zawsze elegancki. Nasze stroje dostępne w Airdance Shop są profesjonalne i zawsze na czasie, zgodne z obowiązującymi trendami!