Buty na obcasie do tańca

Kategorie produktów

Buty na obcasie do tańca

Dla tancerza ważna jest pełna swoboda ruchu i bezpieczeństwo. Każdy rodzaj tańca charakteryzuje się specyficznym obuwiem. Aby znaleźć najwygodniejszą parę, należy wziąć pod uwagę wszystkie jej cechy szczególne. Wysokość obcasa, jego grubość i powierzchnia podparcia odgrywają ważną rolę przy wyborze. Buty do tańca na obcasie powinny być wystarczająco wygodne i zapewniać maksymalną stabilność.

Buty na obcasie do tańca latiny powinny pomagać w utrzymaniu równowagi podczas tańca i zmniejszać nacisk na pięty. Buty mają krótki supinator, dzięki czemu palce można wygodniej pociągnąć, ponieważ prawie wszystkie ruchy taneczne zaczynają się właśnie tam.

Modele męskie mają wysoki obcas, umożliwiający wykonywanie dynamicznych kroków tanecznych.Buty na obcasie do tańca są wykonane z materiałów naturalnych.

Wysokość obcasów modeli damskich zależy od wieku tancerki. Dla dzieci do 12 roku życia wysokość obcasa nie powinna być większa niż 3,5 cm, od 12-13 roku życia – 5 cm, dorośli tancerze nie mają żadnych ograniczeń co do wysokości obcasa.

Długość obcasa w damskich butach do tańca zależy od stopnia wytrenowania zawodniczki. Dla początkujących odpowiednie są buty do tańca na niskim obcasie o wysokości 3-5 cm, doświadczeni sportowcy mogą wybrać buty o wysokości pięty 11 cm.