Buty do tańca dziecięce dla dziewczynek i chłopców

Kategorie produktów

Wyświetlanie 1–24 z 26 wyników

Buty taneczne dla dzieci to jedna z gałęzi produktów dostępnych w naszym sklepie. Oferujemy buty do tańca towarzyskiego dla dzieci oraz buty do tańca nowoczesnego i klasycznego. Jest to element niezbędny dla każdego dziecka na początku nauki tańca. Wybór odpowiedniego obuwia to bardzo odpowiedzialne zadanie dla rodziców. Będą one miały wpływ na to jak kształtują się rosnące kości stóp, na kolana, kręgosłup i całą postawę dziecka. Źle dobrane buty mogą prowadzić do urazów i kontuzji.
Pierwsze buty do tańca dla dzieci powinien wybrać trener, w zależności od stylu tańca. Jest to zdecydowanie pierwsza osoba, która powinna udzielić fachowych wskazówek. Sklep taneczny to kolejny etap. Tutaj sprzedawca pomoże dobrać buty idealnie dopasowane do stopy dziecka. Nie powinniśmy się tutaj kierować pięknym kolorem czy wzorem buta, bo każde dziecko ma zupełnie inną stopę. Łatwiej będzie dopasować buty do tańca nowoczesnego dla dzieci. Zazwyczaj sneakery są butami sznurowanymi dobrze trzymającymi stopę, lub jazzówki mają formę skarpetki z gumką lub też sznurowane, i tutaj należy wziąć przede wszystkim pod uwagę tęgość i długość stopy. Nie należy kupować butów na zapas, aby się nie zsuwały w trakcie tańca. Należy również pamiętać, że zwykłe tenisówki kupione online mogą do tańca kompletnie się nie nadawać ze względu na podeszwę. Jeśli będzie to gumowa podeszwa o dużej przyczepności zamiast odpowiednio dostosowana do tańca, może wywołać kontuzję kolan i stóp.
Jako pierwsze buty do tańca dziecięce świetnie sprawdzą się baletki. Są miękkie i dopasowane niczym skarpetki. Będą uniwersalne przy różnych formach tańca.
Taniec towarzyski narzuca już trochę więcej wymagań jeśli chodzi o buty do tańca dla dzieci. Chłopcy tańczą w pantoflach ze skóry naturalnej, sznurowanych na skórzanej podeszwie – łosiówce. Buty są miękkie, elastyczne ale jednocześnie wyglądają bardzo elegancko. Buty do tańca dla dziewczynki mają formę sandałków na obcasie klocku o wysokości od 2,5 do 3,5 cm. Przy doborze butów dla dziewczynki należy zwrócić uwagę oprócz długości stopy również na tęgość i kształt palców i na tej podstawie dobrać odpowiedni model.
Nasz sklep internetowy zaopatrzony jest w szeroką gamę dziecięcego obuwia tanecznego.